Autor Téma: [CZ] Threshold TV Series (2005-????) [Waiting for EN 1x03]  (Přečteno 4688 krát)

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
[CZ] Threshold TV Series (2005-????) [Waiting for EN 1x03]
« kdy: Září 26, 2005, 17:32:02 odpoledne »
Zacinam s prekladem scifi serialu, uvidime jak to pujde a jake to bude... ani nemam potuchy, co mam za release, je to neco prekodovaneho na 2x150mb, tipuju ze z HDTV zdroje.

Jako Meo budu aktualizovat kazdy dil.

A jeste prosba k Vam tam venku :) - dejte pls vzdy vedet, kdyz vyjde novy dil, nestiham vse sledovat... delate to i kvuli vam.

Cesketitulky.com

« kdy: Září 26, 2005, 17:32:02 odpoledne »

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #1 kdy: Září 26, 2005, 18:06:41 odpoledne »
Jak byste prelozili Threshold? Prah, Hranice? Zatim zustavam u hranice, prah mi prijde takovy divny, i kdyz to mozna vystihuje lepe :roll:

Mela

• Kinofil
« Odpověď #2 kdy: Září 26, 2005, 18:53:12 odpoledne »
The threshold signifies the passage from one level to an other, usually from a lower, earthly plane to a higher, spiritual one. It is the entrance to a new world, the boundary at which the natural meets the supernatural.

Dalo by se vymyslet něco jako. Mez/Hranice/Rozhraní/Na hraně/okraji/Zlom/Místo odkud není návratu;)/Přelom/Oblast/bod zlomu;)/Okraj/linie nenávratu/Přelomový bod/linie zlomu atd. myslím že se s tím dá pohrát práh taky neni špatný ale moc to nevystihuje tu podstatu.
   Life is pain, princess. . . . . . anyone who says differently is selling something.

Nazghul

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://www.csfd.cz/uzivatele.php?viceouzivateli=472
« Odpověď #3 kdy: Září 26, 2005, 19:40:23 odpoledne »
No super, koukam, ze v posledni dobe se rozjizdej docela dost preklady na kvalitni serie. Jen tak dal.  :wink:

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #4 kdy: Září 26, 2005, 21:25:54 odpoledne »
Hou Melo super diky za navrhy, ja zustanu u neceho jednoslovniho, asi u Hranice, ale ten Zlom me taky zaujal. Nejde pouzit vse, ze :). Uz se tesim nekdy v budoucnu, jak ten serial bude vysilan u nas s typicky ceskym nazvem Invaze Mimozemstanu...  :lol:

A jinak ja to jeste nevidel, ale v tomhle pripadu bych spise tipoval Threshold jako tu hranici mezi utokem z vesmiru... myslim teda, mozna jsem uplne mimo. Uvidime, az to uvidim :)

ezechiel1917

• Fanoušek Seriálů
  • **
Supernatural | The O.C. | LOST | 24 | Everwood | Smallvile | Prison Break | Threshold | Invasion | Surface | Nip/Tuck | Desperate Housewives

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #6 kdy: Září 27, 2005, 02:12:13 dopoledne »
Tak znovu, diky za info :). Asgardovi jsem psal, uvidime jak se spolu domluvime... rekl jsem mu, at posle kousek sve prace, jestli stoji za to jit s nim do spoluprace  :D . Nic proti nemu, ze...  proste nevim jak preklada, jestli spatne nebo dobre, s chybama atd atd.

Jinak trochu mam problemy s casovanim z puvodniho crimsonu na to, co mam ja tedka. I nektere obraty mi davaj prekladove zabrat. Snad to dam do kupy.

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #7 kdy: Září 27, 2005, 17:13:04 odpoledne »
Fuf, peklo. Nejhorsi preklad, co jsem kdy delal, docela dost veci co jsem si nebyl jist s prekladem, vice mene odborne. Jsem mirne za polovickou prvniho dilu. Ale jinak zatim to vypada hodne zajimave.

Taky dost upravuju casovani, protze hodne titulku je zobrazeno treba jen 0.5 sec a za to clovek nestihne nic precist. Takze to taky zdrzuje. Asgard se zatim neozval ohledne spoluprace, tak nevim.

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #8 kdy: Září 29, 2005, 19:34:11 odpoledne »
Tak vuž mam title k prvnimu dvojdilu, HDTV Proper od FOV, je to v kuse 700mb. Jeste budu asi cekat na korekci Asgarda, kteremu se nelibilo, ze nektere vyrazy prekladam az moc volne, i kdyz ja pritelem doslovnych prekladu taky nejsem...

Ale proc pisu. Titulky EN k 1x03 by nebyly? Ja se v tom Forom.com moc nevyznam, pokud tam jsou.

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #9 kdy: Září 29, 2005, 20:33:28 odpoledne »
Takze titulky se budou objevovat na teto strance, kdyz zatim nejde tato databaze...

http://www.threshold.wz.cz

ezechiel1917

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #10 kdy: Září 29, 2005, 21:11:03 odpoledne »
dik moc za preklad. na 1x03 anglicke jeste nejsou bohuzel.
Supernatural | The O.C. | LOST | 24 | Everwood | Smallvile | Prison Break | Threshold | Invasion | Surface | Nip/Tuck | Desperate Housewives

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #11 kdy: Září 29, 2005, 22:14:29 odpoledne »
Zvazuju, jeslti se zkusit pustit i do Supernatural a Invasion, vse jsou to mystery scifka a vse ma celkem zajimave hodnoceni... tak nevim

puffy

• Fanoušek TV Nova
  • **
Ktory serial dalej?
« Odpověď #12 kdy: Září 30, 2005, 00:48:11 dopoledne »
Dik za titule k Threshold.
Supernatural nepoznam, ale Invasion som si stiahol prve 2 diely a vyzera to dost dobre takze ak ti mozem poradit tak sa do toho urcite pusti.

ezechiel1917

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #13 kdy: Září 30, 2005, 07:07:23 dopoledne »
Supernatural uz ma prekladatelsky tym...  :) Ja prelozil 1x01, a v tuto chvili se finisuji titulky na 1x02... Nicemene Invasion jsem vcera a videl, podle Pilotu se toho zatim moc rict neda, i kdyz byl po technicke strance zpracovan vcelku dost dobre. Preklad by asi nebyl spatny, pokud bude mit serial nejaky hlubsi pribeh.

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #14 kdy: Září 30, 2005, 17:09:56 odpoledne »
Tak to je zuppa zprava, hned jdu Supernatural hledat. A o Invasionu jsem od vsech zatim cetl jen vlazne ohlasy, tak to asi nebude takove super...