Autor Téma: Kopírovanie DVD - naj soft  (Přečteno 6553 krát)

sakal456

• Divák Telenovel
  • *
Kopírovanie DVD - naj soft
« kdy: Duben 08, 2004, 08:17:18 dopoledne »
Zdravim.

Rád by som zistil, ktorý program na kopírovanie DVD je najpoužívanejší, resp. najlepší. Jedná sa mi o kópiu buď  1:1 alebo so znížením kvality obrazu. Alebo sú aj iné metódy??
A ak by sa dalo tak aj dôvody prečo je najlepší :-).

THX

Cesketitulky.com

« kdy: Duben 08, 2004, 08:17:18 dopoledne »

GiGoLLo

• Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #1 kdy: Duben 08, 2004, 13:39:34 odpoledne »
co clovek, to ina odpoved. kazdy preferuje nieco ine.
najpouzivanejsi free dvd2dvdr je asi Shrink, avsak ja s nim mam len zle skusenosti : :? skusil som ho v niekolkych verziach a mal som problemy.
tak isto aj Nero Recode mi parkrat spravil co nemal (nefunkcne dvd atp).
najmenej problemovy je Clonedvd, aktualne verzia 2.0.5.3 (pozor! je to beta preview verzia!), sice obraz nie je najlepsi (oproti inym metodam), ale ak su filmy nie velmi dlhe, vysledok je vporiadku. ale odporucam palit vysledok cez Nero, Clonedvd je nejaky divny co sa palenia tyka.

najlepsie vysledky dosiahnes s Pinnacle Studio 8.0, avsak ten uz nie je zadarmo!

no a kapitola sama o sebe je CCE reencoding. CCE je komercny codec a podava najlepsie vysledky, resp je najrozsirenejsi.

ak mas nejake dalsie otazky...

JohnRico

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #2 kdy: Duben 08, 2004, 23:16:32 odpoledne »
Tak podle svych zkusenosti muzu opravdu povrdit ze nejlehci a nejrychlejsi je delat pres shrink,ale pokud uz chci mit to dvd lepe upravene ,delam ho pomoci cloneDVD2 (od Elaborate Bytes!!!)Jelikoz uz ma par funkci navic oproti shrinku.O CCE uz jsou slysel dost,ale stale nevim jak a v cem ho pouzit.
Pokud si nekdo da tu praci a rozepise MALICKO, jak pracuje a zaklady prace s nim , bylo by to super...:D

GiGoLLo

• Filmový Nadšenec
  • **
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2004, 00:03:19 dopoledne »
JohnRico: www.doom9.org - tam sa dozvies vsetko potrebne

JohnRico

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #4 kdy: Duben 09, 2004, 15:20:48 odpoledne »
Tam je toho mraky.Muzes aspon navest kterej program na to pouzit?Nebo ze bych te chvili potrapil pres icq(jestli v tom trosku litas)? :D

xF4k3r

• Administrátor
  • Kinofil
« Odpověď #5 kdy: Duben 09, 2004, 17:59:38 odpoledne »
DVD Shrink neposkytuje zrovna nejkvalitnější výstup ani rychlost není závratná. Spíš bych doporučil Intervideo DVD Copy - rychlý a hlavně velmi kvalitní recoding (viz. test na http://dvd.box.sk - vyhrál právě tenhle prográmek).

JohnRico

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #6 kdy: Duben 11, 2004, 09:59:56 dopoledne »
kazdej softik ma svoje pro a proti.Jeden umi navic tohle jinej tamto.Proto se chci naucit delat pomoci CCE,pac pres to je to absolutne nejlepsi.Jenze zatim kdo to umi ,tak nema cas mi to ukazat apod.

eriq

• Stahovač Titulků
  • *
« Odpověď #7 kdy: Duben 11, 2004, 12:39:41 odpoledne »
Ahojte,
uz dlhsie testujem DVD Rebuilder, je to od autora Ifoedit, takze uz to hovori samo za seba.

Aj ked da trocha prace to korektne nastavit, potom uz to funguje vyborne, a hlavnou vyhodou je prave to, ze na reencoding mozes pouzit CCE, a je to v podstate one click program.

JohnRico

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #8 kdy: Duben 11, 2004, 20:11:33 odpoledne »
Hezky.Tak jsem si ho sosnul a zkousim.Vubec ten softik neznam,ale vypada lehce na ovladani.Co tam jeste nastavujes? ja to nechal jak to je a rovnou jsem dal delat...uvidim jak dopadne konec..:D

eriq

• Stahovač Titulků
  • *
« Odpověď #9 kdy: Duben 12, 2004, 00:57:28 dopoledne »
Tie posledne verzie uz su celkom v pohode, skor tie prve boli plne bugov

inak CCE rulez  :wink:

JohnRico

• Fanoušek Seriálů
  • **
« Odpověď #10 kdy: Duben 12, 2004, 08:56:29 dopoledne »
tak jsem to zkousel  stejne sem se nikam nedostal.Analyza vpohode,ale pak encode a neco mi chybelo...takze se nic nestalo...NEED Help..out of memory..:D

mjjk

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://mujweb.cz/sport/sypky
TMPEG Enc AUTHORING TOOL
« Odpověď #11 kdy: Duben 21, 2004, 09:35:07 dopoledne »
Taky bych přidal svou trošku do mlýna: zatím jsem udělal jen nějakých deset, dvanáct DVD-R kopií 1:1, ale nejvíc se mi osvědčil (a tudíž zatím pořád používám) TMPEG Enc AUTHORING TOOL v kombinaci s TMPEG Enc. DVD naripuju celé na HDD (SmartRipper, DVDdecryptor apod.), udělám DVD2AVI projekt, ten načtu TMPEG Encoderem jako nový DVD PAL projekt, a protože to dělám takhle jen tehdy, když je původní DVD větší než 4,7G, tak si nastavím ručně v kolonce manual variable bitrate dolní a horní hranice tak, aby to vyšlo pod 4,7G (hned se vám tam na ose zobrazí, kolik MB to bude mít a kolik procent DVD+/-R to je, takže když vám to hodí přes 100%, tak šup o kolonku zpátky a snížit trochu dolní i horní hranice, aby to sedlo). Takhle se dá udělat třeba i několik fajlů podle kapitol, když tam mermomocí chcete kapitoly. Pak si otevřete TMPEG Enc AUTHORING TOOL, dáte projekt DVD PAL, načtete stopu (nebo, máte-li to po kapitolách jako jednotlivé fajly, tak stopy), a ten vám to už rovnou nastrukturuje do VOB, přidá IFO a všelijaké další srágory jako BUP apod. a pak se vás zeptá, jestli to chcete vypálit. Když jo, rovnou to vypálí (zatím jsem takhle spálil asi čtyři nebo pět DVD a bezchybně funguje na všech možných stolních mašinách (zatím vyzkoušeno na JVC DVD-Video combo, Onkyo řady 14xx a Panasonic DVD-Video combo), jako by to bylo orig PAL DVD). Apropo, protože to jde procedurou z ripu na HDD, je výsledek bez makrovize a bez zámku na region.
Peace I leave with you; My peace I give to you;
not as the world gives do I give to you. Do not let your heart be troubled.
(John 14:27)