Autor Téma: OSCARS  (Přečteno 98066 krát)

meo

• Překladatel
  • Filmový Odborník
OSCARS
« kdy: Březen 01, 2004, 20:52:31 odpoledne »
Tak byly po 76.rozdány tyto zlaté sošky. Všem vytřel zrak Pán Prstenů: Tři věže, který za 11 nominací získal 11 oscarů.  Mě samotného příjemně překvapilo vítězství Charlize Theron v kategorii herečka v hlavní roli za film Monster.

zde jsou všichni vítězové: http://www.oscar.com/oscarnight/winners/index.html
Sunt certi denique fines.

Cesketitulky.com

OSCARS
« kdy: Březen 01, 2004, 20:52:31 odpoledne »

mironto

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
    • http://www.mironto.sk/
OSCARS
« Odpověď #1 kdy: Březen 01, 2004, 22:29:56 odpoledne »
no teda dost ma to sklamalo, s tym lotrom to bolo dost trapne...

ked nie je co robit po dlhych nocnych veceroch

Pigotka

• Příznivec ČT1
  • **
OSCARS
« Odpověď #2 kdy: Březen 02, 2004, 00:06:04 dopoledne »
Trapne to bylo ale Jackson si to musel vybrat. Film je dobry a do ted ho prehlizeli.
-------------------
Hi ALL .....Pigotka

Icee

• Překladatel
  • Častý Návštěvník Kina
OSCARS
« Odpověď #3 kdy: Březen 02, 2004, 05:22:51 dopoledne »
Musim oponovat! Tenhle Oskar se jim znamenite povedl vcetne prupovidek (bravurnich) p. Billa Crystala. Sledoval jsem to cele v primem prenosu na kanalu ABC a musim rict, ze to byl uzasny, nepopsatelny zazitek. Nelituju toho ani na moment. A LOTR si pravem zaslouzi tech 11 oskaru. On si s tim dal obrovskou praci a tocil to dost dlouho i kratce, da se rict. Na to jak je to dilo J.R.R. Tolkiena rozsahle tak ADAPTACI Pana Prstenu zvladnul bezvadne. Jinak atmosfera byla uzasna a skvele jsem se bavil. Nutno podotknout ze prakticky ROTK nemel zadnou konkurenci. Jestli ve filmiku Master and Commander, ci saskarne Pirati z Karibiku ci asi nejspis drama Mystic River a pak dale filmu Lost in Translation? Tyhle filmy nesahaly Panu Prstenu ani po kotniky. Tim netvrdim, ze nejsou fajn a ze se rad na ne nepodivam, ci jsem je uz nevidel. Konecne se zanru FANTASY dostalo oceneni. Milovnici fantasy literatury, vi co mam na mysli.
 Jinak herecky (hlavne) tam byly velice pekne a vkusne oblecene. Proste cely ten prubeh mel vysokou uroven a verim ze i obrovskou sledovanost. Nevyhrat Pan Prstenu, Oscar by totalne v pristich letech propadl se vsadim.
Oskary jsem vydrzel az do konce a skvele se bavil a jeste stacil zprostredkovat lidem na DC++ na CZ PRO :)
 Tak takovy je zhruba muj pohled na 2004 Oscar Academy Awards

mironto

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
OSCARS
« Odpověď #4 kdy: Březen 02, 2004, 10:19:51 dopoledne »
ja nevravim, ze si rotk nezasluzil nejakych oscarov, urcite to je skvely epos-rozpravka, ale z 11 nominacii 11 oscarov, to je trocha smiesne, nie? to sa nestalo ani za cias titanicu... ten mal sice tiez 11, ale zo 14. a ked sa na to spatne pozriem, tak best picture vyhral pred filmami ako good will hunting alebo l.a.confidential ci as good as it gets :shock: . mozno o par rokov sa tiez budeme cudovat, ako toho mohol rotk tak vela vyhrat :lol:  :roll:  :soon: .

a k oscarovej noci... urcite to bolo cele super, aj ja som to zacal pozerat, ale o tretej som uz prestal vladat, stihol som tak prichod po red carpet a musel som zalomit. :ZzZzZ:

Chiefak

• Filmový Nadšenec
  • **
OSCARS
« Odpověď #5 kdy: Březen 02, 2004, 11:33:40 dopoledne »
No musim souhlasit s tim, ze filmem roku je urcite ROTK - bylo by hodne velke prekvapeni, kdyby Akademie dala oskara nejakemu jinemu filmu. Ale u ostatnich cen jsem docela zklaman, i kdyz dopadly podle ocekavani, ja doufal v nejake prekvapeni.
Osobne jsem velmi pral Sofii Coppole, aby ziskala cenu za rezii snimku Lost in Translation. Ne, ze by si ji Peter Jackson nezaslouzil, ale Sofia natocila bajecny snimek za malo dni a MALO PENEZ (a tomu rikam rezirovani). Alespon, ze dostal cenu za scenar. No bohuzel jsem nevidel stale Mystic River,  takze nemuzu posoudit oceneni Seana Penna. Z tech zbyvajicich hercu, kteri byli nominovani, bych uprednostnil Billa Murraye.

Co se tyce LOTRa a ceny za Adaptovany scenar - tady bych cenu dal uplne nekomu jinemu (ale opet muj osobni nazor).

Nejvice me mrzi, ze jsem Udileni nevidel zive v TV (poprve po trech letech). Pry se zmenilo par veci a to predevsim sviznost poradu (vim ze minule prenosy dosahovali delky az 5 hodin a to uz je hodne drsny  :roll: ).
Wau kwau shawuji

ChewieDC

• Překladatel
  • Příznivec ČT1
  • **
OSCARS
« Odpověď #6 kdy: Březen 02, 2004, 11:59:17 dopoledne »
Sean Penn byl lepší ve 21 gramů, za které nebyl ani nominován. Dokonce i Johnny Depp byl lepší než průměrný Sean Penn v Tajemné řece a to nemluvím o fenomenálním Billu Murraymu...
==============================
What are the rules of attraction?
Rule no. 1 - There are no rules
www.rulesofattraction.com
==============================

Nazghul

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://www.csfd.cz/uzivatele.php?viceouzivateli=472
OSCARS
« Odpověď #7 kdy: Březen 02, 2004, 23:38:39 odpoledne »
No me teda vubec neprijde trapny, ze ROTK promenil vsech 11 nominaci v Oscara, ale naprosto uzasny az snad neuveritelny. Plne si to zaslouzil. Ani me moc nemrzi, ze Sofia nedostala cenu za rezii. Je to velmi talentovana reziserka a jiste prijde s necim novym a bude ji prat vice stesti. Ale to, co me velice zklamalo, bylo, ze cenu nedostal Bill Murray. :cry: Nevim, jestli se mu jeste naskytne prilezitost Oscara ziskat. Takove role jako v Lost In Translation nechodej vicekrat za zivot.  :roll:

JohnRico

• Fanoušek Seriálů
  • **
OSCARS
« Odpověď #8 kdy: Březen 03, 2004, 00:21:26 dopoledne »
Koukal jsem na vyhlasovani na Pro7 pac nemam HBO az do 6:15hod. A tam sedel nejakej odbornik a vetsinou co tipnul tak dostali oskary.U Billa rekl ze je to sice dobry film ale on nezahral nejakou vyjmecnou roli jako treba Pen nebo Deep(tyhle 2 on tipoval a spise Pena).Ale Pan prstenu si opravdu zaslouzili vsechno vyhrat jelikoz si myslim ze uz takovy film nikdy neprijde.Proste letoz nemel konkurenci...Ale zase je pravda ze sem jeste nevidel Mystic River(coz me trapi-taky uz by mohl vylezt nejaky dvdrip).

Icee

• Překladatel
  • Častý Návštěvník Kina
OSCARS
« Odpověď #9 kdy: Březen 03, 2004, 02:04:56 dopoledne »
mironto: Proc by zkratka nemohl film byt tak spickovy a tak skvele udelany jako LOTR aby vyhral vsechny nominovane ceny :?:  To mi vysvetli, co je na tom "smiesne". Proste si to zaslouzil a vyhral ten nejlepsi a to LOTR jako cela trilogie rozhodne je. A ROTK specialne. A dle meho je o dost lepsi jak Titanic. A ty oskary podle me dostal da se rict jako na zaver trilogie za podekovani a za skvele zpracovani trilogie bravurniho spisovatele fantasy jako je J.R.R. Tolkien o kterem se tvrdilo, ze jeho dilo LOTR se neda zfilmovat. Peter Jackson jim ukazal vsem jak se neda.  :lol:
 Jinak ke konci uz jsem take pomalu nevnimal, ale zvladnul jsem to.

mironto

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
OSCARS
« Odpověď #10 kdy: Březen 03, 2004, 09:41:26 dopoledne »
no vidis, smiesne uz na tom moze byt aj to, ze tie oskary dostal viacmenej ako podakovanie na zaver a nie preto, ze je to taky skvely film... ako je inac mozne, ze minuly rok dostali dve veze 2 zo 6 a rok predtym spolocenstvo 4 zo 14? ze by az taky vyrazny posun k superlativom?
ale nevadi, priaznivci tolkiena budu radi a my ostatni to chapeme a mozno nas to tiez raz dostane :wink: