Autor Téma: The Last Samurai  (Přečteno 52297 krát)

Ksandak

• Fanoušek TV Nova
  • **
    • http://pinquin.mysteria.cz
The Last Samurai
« kdy: Únor 20, 2004, 15:39:12 odpoledne »
The last Samurai:

Kapitán Nathan Algren (Tom Cruise) je zmatený muž. Bitvy ve kterých on bojoval nyní vypadají vzdálené a marné. Jednou riskuje život pro čest a zemi, ale v letech občanské války, se svět změnil. Pragmatismus je nahrazený odvahou, sobeckost zabrala místo oběti a čest se nikde  nenalézá - obzvláště z pohledu Západu kde jeho role v kampaních s Indiany skončila rozčarováním a smutkem.
Někde na nelítostných pláních u břehů Washitské řeky, Algren ztratil svou duši. Svět se rozpadá a další voják vidí jak se mu rozpadá život.

On je Katsumoto (Ken Watanabe), poslední vůdce starověké řady bojovníků, ctí Samurajem, který zasvětil svůj život císaři a zemi. Moderní  cesta ho zasáhla z Amerického západu, odsoudil Američany, kteří zaplavili tradiční Japonsko. Telegrafní linky a železnice, které přinesly pokrok, nyní ohrožují ty hodnoty a kódy kterými Samuraj žil a umíral po celá staletí.
Ale Katsumoto se neobejde bez boje.

Cesty těchto dvou bojovníků se spojí, když mladý císař Japonska usiluje o zájmy Američanů, kteří prahnou po rostoucím japonském trhu, si najme Algrena do Japonska aby zmodernizoval armádu a brance. Ale císařští poradci se pokusí vyhubit Samuraje v přípravě více se pozápadničit a obchodovat s přátelskou vládou, Algren na ně neočekávaně zapůsobil a ovlivnil své střetnutí se Samuraji. Jejich silná přesvědčení mu připomínají  muže, kterým kdysi byl.

Stanul na krutém a neznámém území, jeho život a možná důležitější, jeho duše, je v rovnováze, problémový americký voják se ocitne v centru násilného a epického zápasu mezi dvěma érami a dvěma světy, kde jen jeho smysl pro čest je jeho průvodcem.

Tento film, ostře střetává svět Feudálního japonska a jeho hodnoty a svět Ameriky, zmítaný Občanskou válkou. Co mohu dodat, kdo má rád historické filmy a herecké výkony Toma Cruise, přijde si na své....
8) Zájem o SCI-FI formuje životní názor člověka  :lol:

Cesketitulky.com

The Last Samurai
« kdy: Únor 20, 2004, 15:39:12 odpoledne »

Chiefak

• Filmový Nadšenec
  • **
The Last Samurai
« Odpověď #1 kdy: Únor 21, 2004, 00:26:50 dopoledne »
Ja jsem z tohoto filmu velmi zklaman  :cry:

Dve veci me na filmu potesily - a to vyprava snimku a herecky vykon Kena Watanbeho, ktery jednoznacne zastinil Toma Cruise, i kdyz to mel byt prave jeho snimek.

Film je narysovany presne tak, jak ocekavate (temer vse, co se ve filmu stane, ocekavate - tod alespon muj nazor). Rekl bych (i kdyz trochu prehanim), ze se jedna o jakousi skladbu vsech moznych klise. Mozna, ze toto, co zde pisi, povazujete tak za klise, ale verte, ze The Last Samurai na me presne takto zapusobil.
Wau kwau shawuji

jeanek

• Stahovač Titulků
  • *
Dojem
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2004, 09:53:02 dopoledne »
Ja bych rekl, ze az do zaverecne bitvy je ten film vcelku uveritelny a zajimavy, ale pak se z toho stava neuveritelny americky patos, heroicke ciny vsech pusobi nudne az smesne. Nebyt tohoto zaveru, tak bych film kazdemu doporucil. Nejvic na me zapusobila scena, kdyz nindzove/zabijaci napadli vesnici .. to byla fakt parada - perfektni strih, choreografie, proste vsechno. :shock:

czech_bullet

• Fanoušek TV Nova
  • **
The Last Samurai
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2004, 16:59:23 odpoledne »
jojo souhlasim s Chefakem tenhle film je jedno velke klise takovych filmu jsem videl uz dost je sice fekt ze je to lepsi jak telenovela na nove, ale to je tak vsechno (mozna ze je to tim ze nesnasim Tomika Cruise) no ale cekal jsem vic. Proste me to zklamalo jako film Kdysi davno v mexiku.

mendrit

• Fanoušek Seriálů
  • **
The Last Samurai
« Odpověď #4 kdy: Březen 01, 2004, 18:24:30 odpoledne »
Tak mě se ten film celkem líbil, měl sice několik větších chyb (třebas jak snadno se vypořádali s nindži, nebo závěrečka ), ale i tak na mě zapůsobil kladně.

Sysel_CZ

• Divák Telenovel
  • *
The Last Samurai
« Odpověď #5 kdy: Březen 10, 2004, 15:25:05 odpoledne »
No, ten film se mi dost libil a naopak myslim, ze tentokrat si Skveli Americane neco malo i odpustili (napr. absence sexu - to jsem v americkym filmu uz HOOODNE dlouho nevidel) a celkove si myslim, ze na americkej film je to supr.
 Co se tyce tech ninju - myslim, ze o nich mate zkresleny predstavy prave z dalsich americkych filmu. Ninja vas mohl klidne podriznout nadvacetkrat, kdyz jste to necekali, ale v otevrenym boji se samurajum nemohli rovnat. Scena s ninjama byla podle me nejlepsi z celyho filmu.

bexiczek

• Divák Telenovel
  • *
Re:The Last Samurai
« Odpověď #6 kdy: Říjen 25, 2011, 13:33:17 odpoledne »
FIlm, který neni o boji, ale o vyrovnanosti duše
Doporučuj Česke Forum
Také navštivte článek půjčka ihned online.
Pokud potřebujete havarijní pojištění, klikněte na předchozí odkaz.