Cesketitulky.com

SOFTWARE => Software pro práci s titulky => Téma založeno: AIKIDO-CZ Květen 16, 2006, 08:12:32 dopoledne

Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: AIKIDO-CZ Květen 16, 2006, 08:12:32 dopoledne
:( Nevíte někdo jak dostanu titulky přímo do filmu. Mám teď stolní přehrávač (SENCOR-SVD 7155) který umí přehrávat DIVX i XVID ,ale bohužel neumí číst titulky ze souboru. Tak bych chtěl vložit titulky přímo do filmu. Vím že to jde když vytvořím svcd a titulky tam spojím ale kvalita filmu už je horší než v DIVXu.
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: budka Květen 16, 2006, 12:06:47 odpoledne
skus VirtualDub -> Video -> Filters -> TextSub 2.23 alebo VobSub 2.23
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: Karamia Květen 16, 2006, 13:03:51 odpoledne
Já to zkoušel ale nějak mi to taky nešlo, vím, že je na tohle podrobný popis na netu jak na to, ale výsledek není taky nějak zvlášť mimořádný...Takže doporučuji si napojit televizi na pc.
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: faced Květen 17, 2006, 08:57:16 dopoledne
Upravujeme DivX video pro domácí kino - titulky v obrazu (http://www.zive.cz/h/Domacikino/AR.asp?ARI=115945)
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: AIKIDO-CZ Květen 17, 2006, 18:27:53 odpoledne
Tak jsem to zkusil ve  VirtualDubu s Pomocí programu na titulky "SUB2SSA"
a jde to. Převod trval asi 40 minut na jedno CD. V počítači upravený film běží výborně , ale v přehávači se trhá obraz. Tak ještě budu asi muset zkoušet jiné kodeky. Pouštět obraz z počítače do TV můžu , ale když mám přehrávač tak nechci zbytečně zaťěžovat PC.  -- NEVÍTE JAKÝ JE NEJLEPŠÍ KODEK?--
Teď jsem použil DIVX 5.2.1.    DÍKY.
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: Norgen Květen 17, 2006, 18:38:28 odpoledne
Osobne mam radeji filmy v XviD, prijde mi ze je obraz kvalitnejsi a vic verohodny.
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: Karamia Květen 17, 2006, 22:48:53 odpoledne
Dá se to ještě převádět na dvdčka, to pak je hezčí obraz, nebo ještě existuje program canopus, a ten běží výborně a je tam na výběr miliony kodeku, doporučuji. Ale zase kvalita filmu trpi, to ostatně vždycky
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: faced Květen 18, 2006, 00:06:16 dopoledne
XviD je open source, takže jestli nemáš DivX pro, tak asi není co srovnávat. Pokud se ti video trhá, viděl bych to na velký fps, použij 23,976. Taky to můžou dělat B-frames, jestli je nezvládá přehrávač. (Packet bit stream - u XviDu) Jinak jestli chceš poradit, tak spíš pošli výpis z GSpotu - cos to vlastně vykódoval ;-) Taky jsem při jakékoliv rekopresi prokládáaného videa zevšeho nejdříve odstranil prokládání (filtr deinterlace). Mrkni sem. (http://www.cdr.cz/a/13355)
Jo, a ta mačeta je ostrá?
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: Karamia Květen 18, 2006, 08:55:40 dopoledne
Nebo potom existuje ještě jedna věc, možná nejjednodušší, tj. prodat
tu mačetu a koupit si asi za 1500,- přehrávač, který umí číst srt titulky a na trhu je bezproblémů k dostání. Protože nesmíme zapomínat, že čas, který strávíš s tím převodem, vytěžování tvého computeru a nemluvě o spotřebě elektřiny, se tato investice opravedu vyplatí :wink:
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: faced Květen 18, 2006, 09:21:07 dopoledne
Mimochodem jsem koukal co to máš za stroj a našel jsem SENCOR-SDV 7155 (předpokládám, že ses překlepl) a u něj se uvádí podpora titulků v *.srt, takže jestli ti ty titulky nejedou, tak to snad vyřešíš inovací novým firmware.

Z diskuze na cybexu:
Autor: Mihula, Cybex
Re: problém s titulky 10.01.2006 11:14
Odpovědět
Záležitost s titulky jsem prověřil a bohužel musím potvrdit, že v současné verzi je opravdu podora jen SRT formátu. Ve svém katalogu ale SENCOR uvádí i podporu SUB. Proto jsem je kontaktoval s žádostí o vysvětlení. Špatná zpráva je, že při výrobě v došlo k chybě a do první několika tisícívé várky byla nahrán firmware s podporou jen SRT titulků. Dobrá zpráva je, že se již sjednává náprava a výrobce připravuje nový firmware, kde by měla být podpora titulků vylepšena + podpora formátů SRT, SUB, TXT (tedy jako u ostaních přehrávačů SENCOR s DivX). Bohužel není zatím k dispozici termín, kdy nový firmware bude k dispozici. V každém případě se objeví ke stažení na stránkách www.sencor.cz. Pro případné zájemce nebo majitele o tento přehrávač je tedy jediná možnost nějakou dobu vyčkat a vystačit si s titulky SRT a pak si nahrát do přehrávače nový firmware. Výrobce se samozřejmě omlouváme.

Odkazy na Internet
Stránky výrobce :
www.sencorczech.cz
Servis a podpora výrobce :
www.fastcr.cz/inshop/scripts/show.asp?page=servis.htm

Nicméně, tam zatím nic není. Mimo to jsem zahlédl na diskuzi, že když (korektní) titulky srt pojmenuješ stejně jako film a obé pojmenuješ co nejkratším, nejlépe jednoslovným názvem, tak je rozchodíš.
Název: TITULKY DO DIVX , XVID
Přispěvatel: Gepa Červenec 02, 2006, 09:26:11 dopoledne
Ahoj mám stažený Underworl Evolution, ale nevím jak tam mám dát titulky, mám i stáhlé titulky s koncovkou sub.,ale nevím jak dál, poradíte, pls?? :oi  asi se to dělá přes nějaký program, ale v tomhle su ůplný začátečník... dík, Honza
Název: Zvuk a titulky jdou napřed
Přispěvatel: sounter Srpen 28, 2006, 09:29:06 dopoledne
Používám VirtualDub ale když přidám titulky do filmu zvuk a titulky jdou napřed :?: :?: co mám dělat prosím Napište na E-mail Sounter@seznam.cz