Cesketitulky.com

Filmové novinky => Novinky v kinech => Téma založeno: Ksandak Květen 28, 2004, 22:44:08 odpoledne

Název: Van Helsing
Přispěvatel: Ksandak Květen 28, 2004, 22:44:08 odpoledne
Van Helsing

Hluboko v karpatských horách se nachází mýtická a záhadná Transylvánie. Svět, kde zlo je všudypřítomné, kde nebezpečí vychází se západem slunce a příšery nabývají podoby nejhrůznějších nočních můr. Režisér Sommers, který oživil klasické monstrum ve filmech Mumie a Mumie se vrací, přivedl do nového projektu celou plejádu tradičních přízraků - Frankensteinovo monstrum, Draculu, Vlkodlaka - a staví proti ní osamělého bojovníka na straně dobra - Van Helsinga. Tento legendární lovec přízraků (Hugh Jackman), jehož literárním otcem je sám Bram Stoker, přijíždí na pokyn tajného spolku do Transylvánie, aby přemohl krvežíznivého svůdníka. V boji proti hraběti Draculovi (Richard Roxburgh) se staví po bok nehrožené Anně Valerious (Kate Beckinsale) a zbavuje její rodinu po generace trvající kletby.
Plátno přízraků dále zalidňují Shuler Hensley jako Frankensteinova zrůda, přední tanečník Will Kemp, který představuje Annina mužného bratra Velkana, který se za úplňku převtěluje ve Vlkodlaka, a Kevin J. O Connor jako Igor, proradný asistent dr. Frankensteina. Elena Anayaová, Silvia Collocaová a Josie Maranová hrají tři krvelačné Draculovy nevěsty, které se nezastaví před ničím, jen aby pomohly svému pánu v plánu podmanit si lidskou civilizaci a nastolit hrůzovládu.

Po divácky úspěšných filmech Mumie a Mumie se vrací přichází režisér a scénárista Stephen Sommers s dalším velkofilmem. Van Helsing je nejdražším americkým filmem, který byl dosud realizován v České republice. Film je nabitý ohňostrojem nápadů a neuvěřitelných vizuálních efektů, které diváka zavedou do zcela nového, dosud nevídaného světa. O vizuální efekty se postarala společnost Industrial Light and Magic, která má na svém kontě téměř 200 filmů, mezi kterými nechybí například Jurský park, Master & Commander, Terminátor 3, Harry Potter, Minority Report, ILM dostali Oscara za efekty ve filmu Piráti z Karibiku.

   Připomínám, že tento film se převážně točil v Praze a po Čechách s několika českými herci.
Název: Van Helsing
Přispěvatel: Sumeragi Subaru Listopad 02, 2004, 07:39:34 dopoledne
NO van Helsing je podle me dost rozporuplny film. Je sice pravda, ze s efekty zrovna neskrblili, ale kamera a strih se mi zdaji ponekud zmatene a roztrahane. Co se tyce deje, nejhorsi zrovna, neni, ale tenzaver je dost trapny. Tech dvanact uderu hodin o pulnoci tam odbiji asi deset minut... S tim si mohli dat trochu pozor, ne? Aspon, ze to neskonci,jako typicky USA film, treba ze by ta zenska obzivla.
Rekl bych ze si tvurci vzali inspiraci(s tou kusi) z Vampire Hunter D-Bloodlust. Kdo to nevidel muzu jen doporucit.. XD
Název: Re:Van Helsing
Přispěvatel: bexiczek Říjen 24, 2011, 15:18:22 odpoledne
Supr film  ;)