Autor Téma: Umírá tohle forum ...?  (Přečteno 4435 krát)

Cyberpank(lama)

• Filmový Odborník
    • http://www.knightfight.cz/?ac=vid&vid=117027934
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #15 kdy: Leden 05, 2007, 22:30:49 odpoledne »
mno neni cas, lidi co prekladali, uz maj jiny veci na starost a jak psal desperado tak u nas uz se i dost rychle vydavaj dvd z cz titulema, takze ona asi moc lidi ani nema chut delat titule na neco co za par tydnu vyjde u nas a ty co prekladaj v dnesni dobe, to je tragedie vetsinou i pro me a to nejsem super anglictinar ani cestinar, ale to co obcas vidim, z toho bych blil :( hold doba se zmenila no :) a myslim, ze tady to forum uz bude zit akorat pro lidi co tady radi chodili a bohuzel vyhrala kvantita nad kvalitou viz oblibene titulky.com, to je fakt des, co tam clovek vidi. jediny co se dneska ve velkym a kvalitne preklada jsou serialy
Varovani: Autor prispevku je abstinent, PC negramot a odpurce pocitacovych her... proto nenese vinu za jeho naprostou nesmyslnost

Kontak only IRC #praha@QuakeNet a #titulky@LinkNet

klikni a uvidis

Cesketitulky.com

Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #15 kdy: Leden 05, 2007, 22:30:49 odpoledne »

xF4k3r

• Administrátor
  • Kinofil
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #16 kdy: Leden 06, 2007, 00:13:13 dopoledne »
Neni to zdaleka poprve co OBR prohlasuje tuhle site za mrtvou a stale jsme tady (s tisicovkou unikatnich navstevniku denne).
Ani bych nerekl, ze prekladatele odesli. Proste nemaji cas stejne jako Mela. Muzeme jen doufat, ze se budou ve volnych chvilkach vracet a obcas neco prelozi. Nebo ze se najdou novy kvalitni prekladatele.
A jak spravne poznamenal bhaleck "nerozdavame propisky", takze nase situace je ponekud jinde nez konkurence (i kdyz nevim zda-li je nazvat konkurenci, protoze nase zamereni je vskutku jine). Titulky.com byl imho odpocatku zamyslen jako komercni projekt. Lakal navstevniky na propisky, batohy a fungovalo to. Nebylo by na tom nic spatneho kdyby pan kroulik nepresvedcoval uzivatele o opaku.  Kdyz se mu dostala navstevnost do bodu kdy se web v pohode uzivi reklamou (a jeste velmi slusne vydela), tak zacal vybirat prispevky od navstevniku. A fungovalo to, vybral nemalou castku. Nasledne rozsiril svoje podnikani o dvd eshop a dalsi aktivity. Takovy pristup mi prijde vuci uzivatelum znacne nefer.
Tento projekt nikdy komercni ambice nemel. Snazil se byt mistem pro pohodove lidi co maji radi filmy, kvalitni titulky a nevadi jim 2x kliknout nez se dostanou do db. Hlavnim problemem databaze (a celeho webu) je predevsim rychlost/pomalost zpusobena mizerne naprogramovanym phpbb a jeho addony. Proto se pripravovala nova verze webu, ktera mela byt spustena na novy rok. Bohuzel k tomu z nize uvedenych duvodu nemohlo dojit. Nove forum je v podstate pripraveno, ale je potreba naprogramovat databazi. Bohuzel vsichni kdo mi v tomto nabizeli pomoc se me nakonec vykaslali. Z tohoto duvodu jsem se na vas pred par mesici obratil s prosbou financni podpory, abych mohl zaplatit programatora atd. Nerad jsem pristupoval k tomuto kroku (ktery mi nekteri doporucovali jiz kdysi davno), ale nevidel jsem uz jinou moznost. S velkym uspechem jsem nepocital, ale doufal jsem ze se mi podari alespon zaplatit databazi a mozna pokryt cast nakladu na provoz. Nestalo se tak a za celou dobu se nasli pouze 3 lide, kterym osub webu nebyl lhostejny a prispeli. To me trochu zklamalo a potvrdilo se, ze cesketitulky.com uz prilis jako komunita nefunguji. Nicmene mam tohle misto porad rad, chci ho udrzet na zivu a prinest sem znovu vice zivota.

mironto

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
    • http://www.mironto.sk/
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #17 kdy: Leden 08, 2007, 13:46:17 odpoledne »
ako vidim tak vsetci mali ako studenti toho casu habadej :D
Ja sa k prekladaniu uz tiez dostanem len raz-dvakrat za rok. chcel by som aj viacej, ale ako clovek zacne pracovat a uz nie je panom svojho casu (myslim tym priatelku ;) ) tak volny cas mina prijemnejsie ako prekladanim titulkov.
a inac k tej distribucii - to ze sa ceske mutacie objavuju rychlo po anglickych DVD aj troska demotivuje prekladatelov, nakolko sa mu nechce stravit 2 tyzdne nad niecim, co za mesiac, dva vyjde na DVD s ceskymi titulkami.

ked nie je co robit po dlhych nocnych veceroch

buddyo

• Fanoušek TV Nova
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #18 kdy: Leden 08, 2007, 19:14:37 odpoledne »
mironto: Já si myslím, že mnoha lidem nejde o překlady k těmhle filmům, jako spíš k filmům, které s CZ podporou asi jen tak neuvidíme.. Nebo ne? :)

Cyberpank(lama)

• Filmový Odborník
    • http://www.knightfight.cz/?ac=vid&vid=117027934
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #19 kdy: Leden 10, 2007, 20:23:22 odpoledne »
treba to tu zase roztocime na stary kolena, az se budeme nudit :D
Varovani: Autor prispevku je abstinent, PC negramot a odpurce pocitacovych her... proto nenese vinu za jeho naprostou nesmyslnost

Kontak only IRC #praha@QuakeNet a #titulky@LinkNet

klikni a uvidis

mironto

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
    • http://www.mironto.sk/
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #20 kdy: Leden 11, 2007, 09:32:10 dopoledne »
@buddyo: nahodou mna bavili aj mainstreamy s celkom slusnym obsadenim, clovek ma z toho vacsiu radost ked spravi titulky na film co si pozrie mnozstvo ludi a nie len partia zanietenych.

a ked budem na dochodku tak mozete so mnou ratat, nove titulky kazdy tyzden :D

ked nie je co robit po dlhych nocnych veceroch

Karamia

• Překladatel
  • Kinofil
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #21 kdy: Leden 12, 2007, 07:06:45 dopoledne »
Se mnou lidi můžete počítat, já to na větev nezavěsím, akorát nějaká filmíky co za to stojí, musíme zase uznat, že poslední půlrok byl filmový průjem...
Pavelino

Electric_Rabbit

• Kinofil
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #22 kdy: Leden 14, 2007, 13:07:24 odpoledne »
nj uz to neni to co to bejvalo... ja sice prelozil jen sem tam neco a celkove toho moc nebylo, ale ted... maturita na krku, slecne se musim venovat no a pak na ty filmy uz opravdu nic moc nezbyva :(
Oh yes, there will be blood...  :twisted:
When there\'s no more room in hell, the dead will walk the earth.
The dead shall inherit the earth.

lenuse

• Překladatelka
  • Častý Návštěvník Kina
    • http://mongoland.cz
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #23 kdy: Leden 15, 2007, 23:09:22 odpoledne »
Filmy, které mě zajímají se tedy v distribuci pořád až tak často neobjevují. Vlastně to mám tak, že ty, co jsou tu k mání, mě přestanou v tu chvíli zajímat, bez ohledu na to, jak jsou kvalitní. Baví mě hledat filmy, které tu zas tolik lidí nezná. Jako většina ostatních si vystačíme s anglickými titulky a taky se snažíme na svoji stránku o filmech něco psát, takže překládání jde trochu stranou.
Kromě toho jsem trochu pomáhala se stránkou opensubtitles.org, je tam utilita na uploadování, informace to samo vytáhne ze souboru s filmem, takže je to daleko snazší než uploadování všude jinde. Tedy něco pro lenochy. :-)

Jinak trochu paradoxní je, že admin marty z titulky.com teď obesílá uživatele z opensubtitles, aby jim "nebrali" jejich titulky. Takže se to trochu obrátilo.....