Autor Téma: Umírá tohle forum ...?  (Přečteno 4574 krát)

OBR

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« kdy: Leden 03, 2007, 09:35:50 dopoledne »
.. a je čas na posledni pomazání? Pište sem názory a predsmrtné motlitby. Jelikož v jinych sekcich uz zní pohřební marš.
KING OF HORRORS

Cesketitulky.com

Umírá tohle forum ...?
« kdy: Leden 03, 2007, 09:35:50 dopoledne »

tHe.b0dY

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2007, 12:42:45 odpoledne »
Vypadá to nevesele, nějak se tady ta parta dobrých překladatelů a moderátorů rozprchla  :(

Škoda, poněvadž to byla dobrá komunita. Nikam jinam mě moc nebaví uploadovat titulky.

Ale dost fňukání, chtělo by to nějaké konstruktivní nápady. Žádné flejmy a hádání se.

vld

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #2 kdy: Leden 03, 2007, 14:48:31 odpoledne »
the.body---más pravdu :)umiera to tu :(a neviem preco :(,mela a meo ako keby sa prepadli pod zem :(,to iste mjjk a o xfuckerovi som ani nepocul uz :(,obcas sem zajde Karamia,vubec_nikdo :)a najviac sem xodim asi ja a speedymail :D,verim ze casu je malo ale obcas by sa mohli nejake tie title objavit nie:)/nemyslim anglicke :D/
OBR---vysiel the grudge 2 v dvdripe-budes robit pls title?:D,diky za odpoved :D

OBR

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #3 kdy: Leden 03, 2007, 16:18:07 odpoledne »
Lide starnou a nemaji uz na preklady cas a nadseni, i me to popadne uz jen velmi zridka a jen u filmu ktere chci pustit jinym a tak udelam titule ...

Tyhle veci chodi vzdy ve vlnach a mozna zase nejaci mladi najdou tohle forum a zaplni ho a zacnou prekladat ...

Ja uz jsem skoro v prekladatelskym duchodu ...
KING OF HORRORS

tHe.b0dY

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #4 kdy: Leden 03, 2007, 21:06:12 odpoledne »
Jak říká OBR. Taky jsem tady měl jednu hodně aktivní éru, ale už nestuduju a času mám málo.  I tak občas něco rád přeložím.  Chce to novou krev a trochu toho nesobectví. Občas mi přišlo, že sem lidi píšou, jen aby se pohádali, místo toho aby si pomáhali. Ale snad to ještě nějak dopadne. Ta databáze je natolik kvalitní, že by si to zasloužila.

vld

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #5 kdy: Leden 04, 2007, 10:33:24 dopoledne »
the.body-mas uplnu pravdu :)suhlasim plne :)
OBR---obreee co s tym GRUDGE 2 v DVDRIPE?:D,BTW vysiel aj TEXASKY MASAKER MOTOROVOU PILOU-ZACIATOK -UNRATED verzia od DiAMONDU hm :D

solaris104

• Příznivec ČT1
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #6 kdy: Leden 04, 2007, 17:26:09 odpoledne »
No ono to souvisi i s databazi titulku, ktera tu neni zrovna nejpohodlnejsi :-(. Ja to tu navstevoval hlavne kvuli aktivnim prekladatelum, kteri uz bohuzel nemaji cas a nekteri asi povazuji zbytecne tu avizovat sve preklady :-(

Bhaleck

• Fanoušek Seriálů
  • **
    • http://www.lobo.wz.cz
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #7 kdy: Leden 04, 2007, 18:04:49 odpoledne »
No nevim, ale kde ti přijde pohodlnější? Je přehledná, titulky tu nejsou na několik kusů jako někde, komentáře, hodnocení... v tom bych problém neviděl. Holt tady nikdo nenabízí propisky, no.  :|

pesss

• Fanoušek TV Nova
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #8 kdy: Leden 05, 2007, 01:20:37 dopoledne »
Toto je taký "tatíček" cz/sk prekladov... vždy sa tu ludia snažili dávať len kvalitnú robotu... a teraz? Teraz sme páni a dámy o čosi starší, mladým stačia špunty do nákupných košov a propisky, totalny bordel v DB, modlíkanie kedy-kedy už niekto niečo preloží a najlepšie ešte dotyčnému všetko naservirovať na e-mailovej schránky, osočovanie sa navzájom, titulky bez diakritiky.... je toho veľmi veľa... dúfam, že všetci nie sú ako.... a toto fórum povstane... veď si spomeňte keď sme tu začínali :)
btw. tieto riadky napísal tEnCo (kedysi SSG-2oo3) :wink:

msyogota

• Překladatel
  • Příznivec ČT1
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #9 kdy: Leden 05, 2007, 01:30:33 dopoledne »
Achjo, mate uplnou pravdu...taky me to mrzi...ne ze bych byl nejak megaaktivni prekladatel, to urco ne, ale vzdycky jsem se snazil sem chodit co nejcasteji a tak...

a i kdyz sem dycky dostaval chut neco prekladat, tak ted sem nejak dospel do stavu, kdy se na filmy ani nekoukam s CZ titulkama, bud bez nebo s EN...

takze mozna zpozdene posilam prani pekneho Noveho roku z Parize a mejte se vsichni jak jen to pujde nejlip...

OBR

• Filmový Nadšenec
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #10 kdy: Leden 05, 2007, 10:07:50 dopoledne »
Jestli se to tu do te doby uplne nezavre - nez to nekdo ozivi .... :(

PS. Take jsem se prave vratil z Parize, kde jsem byl na svatky ...tak tam pozdravuj a at se tam na me zase pristi mesic pripravi ....
KING OF HORRORS

solaris104

• Příznivec ČT1
  • **
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #11 kdy: Leden 05, 2007, 14:32:54 odpoledne »
Citace: "Bhaleck"
No nevim, ale kde ti přijde pohodlnější? Je přehledná, titulky tu nejsou na několik kusů jako někde, komentáře, hodnocení... v tom bych problém neviděl. Holt tady nikdo nenabízí propisky, no.  :|

No vadi mi, ze kdyz na boku vidim nove titulky a kliknu na ne, tak tam neni zadny odkaz na CSFD, IMDB. Ten seznam novych titulku by mel byt delsi. Clovek musi jit pres menu sloziteji. Takovy http://subtitles.shadowork.net/ to ma jednoduse a krasne vyreseno. Chtelo by to vyhledavani titulku na hlavni strane atd. Proto tu stahovaci nechodi a radeji chodi jinde. Tady je promakane forum, ale k cemu je, kdyz do nej nikdo neprisiva a nikdo ho necte. Ja tomuto webu fandil od jeho zrodu, ale titulky stahuji jinde :-(

Bhaleck

• Fanoušek Seriálů
  • **
    • http://www.lobo.wz.cz
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #12 kdy: Leden 05, 2007, 15:54:07 odpoledne »
Od té doby, co to tady vymřelo, už se dívám radši s EN titulkama... Ale ještě pořád si tu stahuju titulky na starší kousky, třeba na Allena... Osobně mi je příjemnější tenhle typ webu než shadowork, ale je fakt, že proklikat se do seznamů je celkem zdlouhavé. Ale nikdy mi to v praxi nevadilo. Shadowork taky neni špatnej, ale potřeboval by promazávat duplicitní, špatně vložené a vyloženě mizerné titulky.

Mela

• Kinofil
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #13 kdy: Leden 05, 2007, 18:05:35 odpoledne »
Situace je neveselá. Bohužel odešlo hodně překladatelů, dřív to tu hodně žilo, protože tu byla silná překladatelská komunita.
A já sama? Už ani nevím co jsem naposled přeložila....
Dřív jsem měla spoustu času, studovala jsem a bylo to v poho. Ale před nějakým časem jsem začala chodit do práce, a makám od nevidím do nevidím, takže když večer přijdu z práce, tak nemám chuť se ještě pouštět do překládání.
Navíc se mi zdá, že o co je méně kvalitních překladatelů, tak o to je více těch nekvalitních. Strašně moc lidí překládá z polštiny a tak na překlad opravdu dobrých filmů už se ani nedostanem.
Takže zbývá překládat jen ty, které jaksi nejdou moc s proudem a to taky ubírá na motivaci.
Takže z mé strany - mám teď překladatelské prázdniny. Postupně začnu dělat akorát jeden filmík pro Norgena (z Italštiny). Ale jinak v blízké době nic jinýho.
No a až se trochu usadím, tak se uvidí;) Jen doufám, že tady tahle naše sajtička ještě bude...
   Life is pain, princess. . . . . . anyone who says differently is selling something.

Desperado74

• Překladatel
  • Častý Návštěvník Kina
Umírá tohle forum ...?
« Odpověď #14 kdy: Leden 05, 2007, 19:40:38 odpoledne »
Avšak trocha situáciu vylepšuje fakt, že nám lokálny distribútor ponúka väčšie množstvo filmov, z ktorých môžeme ripovať titulky. A taktiež som si všimol, že rozdiel v dobe uvedenia DVD na trhu v USA a u nás sa výrazne stenšil. Takže aspoň to. A čo sa týka ostatných stránok, veľa prekladateľov z angliny nie je, ja sám poznám len 5-6. Prekladajú dobre, ale chýbajú korektori ako to tu bolo zvykom. Ale situácia, čo sa týka tituliek nie je až tak katastrofická, no s touto stránkou, s ktorou som prežil mnoho krásnych rokov, to však ružovo nevyzerá. Snáď sa prekladateľské aktivity obnovia.
Long Life