Autor Téma: Kredity před titulkama  (Přečteno 4401 krát)

ChewieDC

• Překladatel
  • Příznivec ČT1
  • **
Kredity před titulkama
« kdy: Únor 07, 2004, 20:09:08 odpoledne »
Chci si postěžovat. Pořád víc a víc se rozmáhá v amatérských titulcích, že kredit se ve filmu objevuje ještě před koncovými titulky a divákovi tak prozrazuje, že brzy bude konec.

Je to nehorázně HNUSNÉ a osobně to nenávidím. Jeden případ za všechny byl Návrat krále. Sam se zdraví s rodinou a titulem už mi říká - ahá, takže konec. HNUS!

Prosím, prosím, tvůrci titulků. Dávejte své kredity až na začátek koncových titulků. Já je například synchronizuji s objevením se a zmizením jména režiséra. Hlavně ne PŘED koncem! Prosím!
==============================
What are the rules of attraction?
Rule no. 1 - There are no rules
www.rulesofattraction.com

Cesketitulky.com

Kredity před titulkama
« kdy: Únor 07, 2004, 20:09:08 odpoledne »

Seifer Almasy

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://csfd.cz/uzivatele.php?viceouzivateli=896
Kredity před titulkama
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2004, 23:31:02 odpoledne »
Moje rec, tohle na titulich taky nenavidim, vzdycky to pak poposouvam az do titulku, protoze to ve filmu proste nesnesu. Naposledy Ghost System od xFuckera, perfektni titule, ale kredity 30 vterin pred koncem filmu :(
28 days... 6 hours... 42 minutes... 12 seconds. That is when the world will end.

xF4k3r

• Administrátor
  • Kinofil
Kredity před titulkama
« Odpověď #2 kdy: Únor 08, 2004, 00:36:57 dopoledne »
Citace: "Seifer Almasy"
Moje rec, tohle na titulich taky nenavidim, vzdycky to pak poposouvam az do titulku, protoze to ve filmu proste nesnesu. Naposledy Ghost System od xFuckera, perfektni titule, ale kredity 30 vterin pred koncem filmu :(

Tak to teda kecáš. Je to ani ne 10s před koncovýma titlkama.

Mela

• Kinofil
Kredity před titulkama
« Odpověď #3 kdy: Únor 08, 2004, 00:51:28 dopoledne »
Nemate to v podstate jedno? Stejne ty kredity vetsina lidi ihned maze  :evil:

ale je hezke, kdyz jsou uploadovany na net az za filmem (nebo pred filmem? :?: )
   Life is pain, princess. . . . . . anyone who says differently is selling something.

Seifer Almasy

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://csfd.cz/uzivatele.php?viceouzivateli=896
Kredity před titulkama
« Odpověď #4 kdy: Únor 08, 2004, 11:18:05 dopoledne »
xFucker: to je jedno, me de o to, ze jsou proste pred koncem filmu. Jestli to je 10 nebo 30 vterin mi je jedno. Ale ja to poposunu, to mi problem nedela. Jinak sou ty titulky suprovy.
28 days... 6 hours... 42 minutes... 12 seconds. That is when the world will end.

Nazghul

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://www.csfd.cz/uzivatele.php?viceouzivateli=472
Kredity před titulkama
« Odpověď #5 kdy: Únor 08, 2004, 11:31:54 dopoledne »
No ja uz myslel, ze to vadi akorat me! Naprostej souhlas s ChewieDC :o
Nejvic me asi vytocili jinak docela solidni titule na 25. hodina, kde asi jeste cca 2 minuty pred zacatkem zaverecnych titulku nabehne tahle zhovadilost:
{92800}{92880}A to je vše přátelé|DOBESCH
{92890}{92970}To to to to mám přece říct já|ROVIN :-))))
{92980}{93060}Tak to řekni|DOBESCH

Jsem myslel, ze budu vrazdit, zvlast u tak emocionalne silneho zaveru (alespon pro mne). :evil:

msyogota

• Překladatel
  • Příznivec ČT1
  • **
Kredity před titulkama
« Odpověď #6 kdy: Únor 08, 2004, 12:13:22 odpoledne »
to neberte zas tak vazne :)

i-Z

• Fanoušek TV Nova
  • **
Kredity před titulkama
« Odpověď #7 kdy: Únor 08, 2004, 14:25:46 odpoledne »
Citace: "Nazghul"
No ja uz myslel, ze to vadi akorat me! Naprostej souhlas s ChewieDC :o
Nejvic me asi vytocili jinak docela solidni titule na 25. hodina, kde asi jeste cca 2 minuty pred zacatkem zaverecnych titulku nabehne tahle zhovadilost:
{92800}{92880}A to je vše přátelé|DOBESCH
{92890}{92970}To to to to mám přece říct já|ROVIN :-))))
{92980}{93060}Tak to řekni|DOBESCH

Jsem myslel, ze budu vrazdit, zvlast u tak emocionalne silneho zaveru (alespon pro mne). :evil:

Mluvíš mi z duše, takovou prasárnu jsem nezažil, ani nepamatuju, a bohužel na mě zanechala neblahý důsledek v automatickem mazani kredits na zacatku i na konci filmu. Sice to muze na prvni pohled vypadat jako neucta k autorovi samotnemu, ale kdo zazil 25 hodinu mi musi dat za pravdu, ze riskonout jeste jeden podobny zazitek, musel bych si panacka dohledat a vykrakat za pacesy!!!

Mela

• Kinofil
Kredity před titulkama
« Odpověď #8 kdy: Únor 08, 2004, 15:11:18 odpoledne »
Skoda ze nam mazes kredity :cry:  :cry:  clovek si s tim da takovou praci :cry:  :cry:
   Life is pain, princess. . . . . . anyone who says differently is selling something.

Icee

• Překladatel
  • Častý Návštěvník Kina
Kredity před titulkama
« Odpověď #9 kdy: Únor 08, 2004, 16:02:58 odpoledne »
i-z: ono staci ty kredity posunout a ne hned mazat. No ja vim, je o trosku vic prace, ale alespon autor titulku ci ostatni, kdo se na tom pracne podileli zustavaji. Takze nam prosim nemaz kredity. Je to jako podpis toho, kdo na tom tak usilovne pracoval. Diky.

Bahamut_Lord

• Překladatel
  • Filmový Nadšenec
  • **
LOTR Kredits
« Odpověď #10 kdy: Únor 08, 2004, 19:37:17 odpoledne »
No teda, na jednu stranu vas chapu ze vam vadi ze se Credits objevi drive nez titulky film, ale na druhou stranu, treba jako je prave zminovany LOTR navrat krale, tak tam zadne titulky na konci nebyly! Objevilo se The End a konec, protoze zadny DVDdip jeste neni venku! Byl to samozrejme kinorip. Takze proto jsem dal Credits drive, jinak by se nedaly ani precist. Kdyby se tam objevila jeste nejaka srdceryvna scena tak chapu, ale tam prece uz nic nebylo, jen se za Samem zavrely dvere a konec. A jejich mazani me teda dost mrzi...

tHe.b0dY

• Filmový Nadšenec
  • **
Kredity před titulkama
« Odpověď #11 kdy: Únor 08, 2004, 23:44:06 odpoledne »
to: i-Z - Musím se zastat všech zde aktivních překladatelů jako je Mela, Icee, Bahamut Lord atp. kteří zde odvádí tvrdou práci a ostře se ohradit proti všem, jako jsou i-Z kteří dělají takové prasárny, že mažou kredity a alibisticky uvádějí podobné důvody jako je předčasné umisťování kreditů. Překládání titulků stojí spoustu práce a opravdu jediné co z toho překladatel má je dobrý pocit z pochvaly na jeho adresu, které se mu ovšem může dostat jen za předpokladu, že nejsou jeho kredity vymazány. Jesli je tvá citová ujma taková jak zde uvádíš tak bys měl příště spoléhat na oficiální překlady. Samozřejmě nejsem zastáncem uvádění kreditů před závěrečnými titulkami, ale pochybuju že, když si tady dáš request na titulky tak bude mít někdo valný zájem na tom aby je dělal když bude vědět, že ho hned vymažeš.

meo

• Překladatel
  • Filmový Odborník
Kredity před titulkama
« Odpověď #12 kdy: Únor 09, 2004, 21:17:18 odpoledne »
Lidi: KREDITY NEMAZAT. Když fakt nesnesete, že jsou dřív (já sám je dávám při obejvení závěrečných titulků), tak je posuňte. Kayž ale jste tak líní a smažete je, tak to nešiřte dál do světa. JE TO OPRAVDU PROJEV NEÚCTY TOMU, KDO NAD TÍM STRÁVIL SVŮJ ČAS. JInak taky nemám rád lidi, kteří titulky upraví na jiný release, ale s tím smažou i ty kredity. NEDĚLEJTE TO.

Jinak 25th hour jsem viděl a ten kredit byl fakt na "1".
Sunt certi denique fines.

Normalny clovek

• Chrchel plovoucí v toaletní míse života
  • Častý Návštěvník Kina
Kredity před titulkama
« Odpověď #13 kdy: Březen 27, 2005, 20:13:50 odpoledne »
Akože mne je jedno kde su kredity ze kto urobil titulky ale hlavne je ze TAM SU :))Aby som vedel komu mam dakovat :))A mazanie kreditov je podla mna ubohost lebo autor si s tym da pracu a niekto to vymaze tag sorry ale to ne :)Btw neviete kto robil titule na hlavu XXII?:))

ChewieDC

• Překladatel
  • Příznivec ČT1
  • **
Kredity před titulkama
« Odpověď #14 kdy: Březen 28, 2005, 10:45:56 dopoledne »
OK, dávejte všichni credity až poté, co začnou závěrečné titulky a třeba je pak nikdo nebude mazat. Domluveno? :)
What are the rules of attraction?
Rule no. 1 - There are no rules
www.rulesofattraction.com