Autor Téma: DVD Ripping Methods  (Přečteno 9819 krát)

mjjk

• Filmový Nadšenec
  • **
    • http://mujweb.cz/sport/sypky
DVD Ripping Methods
« kdy: Listopad 06, 2003, 09:51:03 dopoledne »
Takže přátelé: jak ripujete, jaké jsou výsledky, jaké metody jste odzkoušeli, co doporučujete, co NEdoporučujete, jaká máte kritéria, jaké preference?
 Začnu od sebe: Díky 2-pasovému DivX 5.05/5.1 se dá cokoli hodit ve velmi přijatelné až výtečné kvalitě na 1 CD bez ohledu na délku filmu (moje osobní zkušenost, rekord je taneční festival Superstars 2002, 2h23m a velmi pěkná kvalita, ač nižší rozlišení -NTSC VCD. To je, tuším, 352x240 @23.97). Zvuk AC3 je potom ovšem luxus, který si nemohu dovolit. Vše MP3 96 nebo 128. (Stejně nemám doma 5.1 systém). Rozdíl mezi MP3 96/128 jsem mimochodem nikdy nezachytil (ani u tanečních MP3) a zajímalo by mne, jestli někdo ano. Mimochodem už jsem několikrát konvertoval pro účely úspory od kamarádů přinesenou 2CD verzi DivX/XviD filmu s AC3 na 1CD verzi s MP3 (jako konvertor videa používám VirtualDub, kompresní kodek DivX 5.05, pro zvuk aktuální AC3Dec).
 Snížení kvality zvuku jsem u takovéto redukce nikdy nepozoroval (ale jak říkám, nemám 5.1), u obrazu musím zpravidla snížit rozlišení nebo bitrate nebo to ideálně zkombinovat. Na ideální nastavení bitratu používám MiniCalc.
 Výsledek je pořád super, i když přiznám, že dobře udělaný 2CD rip má obraz fakt jako sklo, jako původní DVD. Pokud není ten 2CD film extrémně dlouhý, je ta výsledná redukce taky výtečná a ušetříte CD (když to chcete napálit třeba deseti lidem, už se to pozná. A když si tak člověk v létě chce udělat inventuru svého videoarchivu a všechny 2CD verze hodí na 1, taky se to vyplatí.) Jediná výjimka, kdy to zredukovat fakt nejde, je při filmu, který má 2CD a každé je úplně nabušené (tak mě napadá třebas LOTR 1, LOTR 2, Ben Hur, Cleopatra, El Cid atp.).
 S XviD jsem zkoušel jen párkrát, ale výsledek mě tolik neupoutal. Jediná výhoda mě u něj napadá, a to je, že stačí 1-pass. Tam jsem mezi 1-passem a 2-passem neměl rozdíly a když mám dobře spočítaný bitrate po komprestestu, tak na první pas nejsou ani žádné velké odchylky.
 Nu a teď se pochlubte. Jaké máte s XviD a ripem zkušenosti vy?
Peace I leave with you; My peace I give to you;
not as the world gives do I give to you. Do not let your heart be troubled.
(John 14:27)

Cesketitulky.com

DVD Ripping Methods
« kdy: Listopad 06, 2003, 09:51:03 dopoledne »

xF4k3r

• Administrátor
  • Kinofil
DVD Ripping Methods
« Odpověď #1 kdy: Listopad 06, 2003, 18:40:36 odpoledne »
1) Rozdíl mezi mp3 96 a 128 poznáš pokud si pořídíš kvalitní HI-FI aparaturu. Já nikdy nejdu pod 128, ale spíš min. 160. Na akustickou hudba je vhodnější i vyšší bitrate (256).
2) Ještě jsem neviděl žádný rip, který by měl obraz jako původní DVD (ono to snad ani nejde, kompresí vždy nějaká degradace kvality musí  vzniknout).
3) 352x240 není nižší rozlišení, ale SHIT rozlišní. Já vždy zachovám původní DVD rozlišení. A je mi jedno jestli film bude na více CD. Jde mi hlavně o kvalitu.
4) Při kódování nezáleží ani tak ne dělce filmu jako hlavně na množství rychlých scén náročných na bitrate.
5) Ripuji buď normálně přes VirtualDub (NanDub) nebo přes Vidomi (nejlepší All in one ripper). Zkoušel jsem i Dr. DivX.
6) Preferuji XviD, ale používám i DivX. Zjistil jsem, že dost záleží na konkrétním filmu jaká z toho vyleze kvalita. Chce to zkoušet... Ale většinou zůstávám u XviDu.

LJ

• Stahovač Titulků
  • *
Který kodek,jak?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 13, 2003, 10:15:53 dopoledne »
Podle mě je nejlepší Divx5,0 protože umožňuje to co jiný už ne.
Když ripuju video tak nejraději přes program Vidomi dvouprůchodovým přechodem a zvuk si nasravím minimálně na Mpeg Layer 3-128kB, když pracuji s videoklipy tak rovnou 192kB minimálně!
Video je pak mnohem lepší než s jedním průchodem,ten používám jen když stahuji z TV nebo VHS,někdy je lepší si TV stáhnout zálohovaně na VHS, protože tak ,kdyby stahování selhalo lze to skusit znova.
Jsem totiž velký fanda Stargate, a prošvihnout díl je prušvich.
Jinak film si dělám tak od 1,30-45 na dvě CD taky, do 1,30 hod je to při
dvou průchodech zbytečné plýtvání CD(pokud tedy máte rádi dost velké video,a neděláte je co nejmenší).

Arim

• Fanoušek Seriálů
  • **
DVD Ripping Methods
« Odpověď #3 kdy: Listopad 18, 2003, 10:23:18 dopoledne »
No vse delam "rucne", hezky ripnout DVD2AVI udelat projekt, pak napsat AviSynth skript do VirtualDubu, vido vzdy co nejvyssi rozliseni, pokud mozno blizici se plnemu palu, zvuk AC3 je samozrejmosti. Kodek z 90procet Xvid, jeho features jsou skvele, hlavne nove VHQ. Delat film na jedno CD pri cenach 5Kc za kus a casu 2 minuty na vypaleni dnes uz opravdu nema cenu ...

Cyberpank(lama)

• Filmový Odborník
    • http://www.knightfight.cz/?ac=vid&vid=117027934
DVD Ripping Methods
« Odpověď #4 kdy: Listopad 24, 2003, 14:47:20 odpoledne »
no ja zasasdne pouzivam Divx 5 (ted se tesi na testovani 5.1.1) a nejdriv ripnu dvd a pokud ¨je film delsi jak 2h, tak ho delam na 2cd s AC3, jinak v hodne dobry kvalite se v klidu vejde na 1cd a pouzivam pro prevod FaskMPEG a ted du do XMPEG a pro prevod zvuku do MP3 dava VRB 128. A pak to spojuju v NanDubu. Rozliseni trochu zmensuji, protoze plne rozliseni je zbytecnost, teda pokud nekdo nema monitor 21" a vic, protoze je pak vice mista na vetsi kvalitu videa a samozrejme orezavam i ty hnusny cernyy pruhy a ne jako u nekterejch filmu, ktery sem videl. A nejak mi nedochazi, jak se da zprasit film dlouhej 90minut :( Kua jak to ty lidi delaj, ze se po netu siri tolik paskvilu :cry:
Varovani: Autor prispevku je abstinent, PC negramot a odpurce pocitacovych her... proto nenese vinu za jeho naprostou nesmyslnost

Kontak only IRC #praha@QuakeNet a #titulky@LinkNet

klikni a uvidis

sonoluca

• Stahovač Titulků
  • *
DVD Ripping Methods
« Odpověď #5 kdy: Listopad 24, 2003, 17:27:49 odpoledne »
Já sem teďka z DivX přešel na XviD

Ale mám takovej dotaz jak se pracuje s AviSynth?
Koukal sem na netu, že se s tim dá luxusně "vyčistit" avičko
od Mosquito Noise, ale ještě sem nepřišel na to jak se s tim pracuje, používám vždycky jen to co mi hodí GK.

Dík za odpověď, celkem by mě to zajímalo

mjjk

• Filmový Nadšenec
  • **
5 Kč/ks
« Odpověď #6 kdy: Listopad 24, 2003, 18:04:37 odpoledne »
To, že stojí cédeso 5 Kč (mě třebas šest padesát, ale co nadělám...), není důležité. Jde o to, že se dá výtečná kvalita sehrát na 1 CD a když nahráváte hodně lidem hodně věcí, setsakra to poznáte, za to ručím vlastní rukou. (nebo hlavou?) A navíc, nejenže ne každý má doma 5.1, ale dokonce ani každý filmový fanda ne. Tudíž do pekla s AC3 zvukem. Opět navrhuji ručitelství vlastní částí těla.

Arim

• Fanoušek Seriálů
  • **
Re: 5 Kč/ks
« Odpověď #7 kdy: Listopad 25, 2003, 15:20:40 odpoledne »
Citace: "mjjk"
To, že stojí cédeso 5 Kč (mě třebas šest padesát, ale co nadělám...), není důležité. Jde o to, že se dá výtečná kvalita sehrát na 1 CD a když nahráváte hodně lidem hodně věcí, setsakra to poznáte, za to ručím vlastní rukou. (nebo hlavou?) A navíc, nejenže ne každý má doma 5.1, ale dokonce ani každý filmový fanda ne. Tudíž do pekla s AC3 zvukem. Opět navrhuji ručitelství vlastní částí těla.

No vidis, a ja ti zase navrhuji rucitelstvi svoji casti tela, ze znam spoustu filmovych fandu, a ty nejenze maji 5.1 repro, ale taky k tomu treba velky monitor ci TV ...

Arim

• Fanoušek Seriálů
  • **
DVD Ripping Methods
« Odpověď #8 kdy: Listopad 25, 2003, 15:24:44 odpoledne »
Citace: "sonoluca"
Já sem teďka z DivX přešel na XviD

Ale mám takovej dotaz jak se pracuje s AviSynth?
Koukal sem na netu, že se s tim dá luxusně "vyčistit" avičko
od Mosquito Noise, ale ještě sem nepřišel na to jak se s tim pracuje, používám vždycky jen to co mi hodí GK.

Dík za odpověď, celkem by mě to zajímalo

Takle se to napsat moc dobre neda, je to trochu slozitejsi, ale zkus nejaky diszkuze na "odbornych" serverech (treba doom9) nebo spousta informaci je primo na http://www.avisynth.org/ ...

mjjk

• Filmový Nadšenec
  • **
Ale jo
« Odpověď #9 kdy: Listopad 26, 2003, 15:03:02 odpoledne »
Ale pozor, já mám taky třebas 72cm plochou TV, řekl bych, že velmi dobrou kvalitu, ale to není důvod dosti pádný na to, abych ripoval s AC3. Vždy se mi to zdálo jako plýtvání a několik DVD shlédnutých na 5.1 u známých mne o opaku nepřesvědčilo. Bohužel. A to jsem viděl leccos včetně rockových koncertů (hrůza), tanečních festivalů (ještě větší hrůza) i jiných.

Arim

• Fanoušek Seriálů
  • **
Re: Ale jo
« Odpověď #10 kdy: Listopad 27, 2003, 10:31:11 dopoledne »
Citace: "mjjk"
Ale pozor, já mám taky třebas 72cm plochou TV, řekl bych, že velmi dobrou kvalitu, ale to není důvod dosti pádný na to, abych ripoval s AC3. Vždy se mi to zdálo jako plýtvání a několik DVD shlédnutých na 5.1 u známých mne o opaku nepřesvědčilo. Bohužel. A to jsem viděl leccos včetně rockových koncertů (hrůza), tanečních festivalů (ještě větší hrůza) i jiných.

No TV a velky monitor se tyka rozliseni a ne 5.1 zvuku, a proste me nikdo nesvedci, ze rozliseni mensi nez 400 je jeste koukatelne ve fulscreenu. A k tomu zvuku, jestli me budes tvrdit, ze rozdil mezi 5.1 a treba stereo 2.0 treba u valecnych filmu, nebo treba pana prstenu je zanedbatelny, tak to mas asi velky problem se sluchem  :)  Jinak co se tyce tech koncertu, tam je to trochu jine, protoze 5.1 zvuk se dela vetsinou z sterea, neli dokonce mona, takze tam je to uplne neco jineho ... Pokud jde tedy o live, coz vetsinou jo.

Chiefak

• Filmový Nadšenec
  • **
DVD Ripping Methods
« Odpověď #11 kdy: Listopad 27, 2003, 13:01:56 odpoledne »
Souhlasim, u velkeho mnozstvi DVD se veme Stereo 2.0 a "osidi" se na 5.1, a jeste vsude pisi, ze to ma opravdu prostorovy zvuk  :(  No to je potom 5.1 o nicem. Ale disky se skutecnym 5.1 maji zvuk opravdu vynikajici.
Wau kwau shawuji

mjjk

• Filmový Nadšenec
  • **
Codec
« Odpověď #12 kdy: Listopad 27, 2003, 15:21:44 odpoledne »
A co tohle:
Zjistil jsem, že u XviD je možnost vypnout/zapnout+nastavit používání B-Frames + BiDirectional recoding. Asi týden se s tím učím dělat a pozměňovat nastavení metodou pokus/omyl a dostávám velice dobré výsledky. Je třeba to používat společně s aktivovanou Global Motion Compensation, což je systém, který dokáže rozlišit podle rozložení barev objektů posuv kamery, otáčení/rotování kamery a oddalování/přibližování kamery -zooming. Za následek to má to, že objekt nebo část obrazovky jednou nadefinovanou akorát vektorově posouvá, rotuje nebo resizuje podle potřebného zoomingu, ale netřeba to již znovadefinovat, čímž ušetří šílené kvantum mega. Které ale chytře na konci rozdistribuuje tak, aby zvýšil bitrate, kde je toho třeba (z čehož logicky vyplývá, že se to vyplatí jenom při dvouprůchodovém encodingu.). Čili za stejné peníze máte vyšší kvalitu, neboť mnohé scény mají bitrate vyšší, než by mohly mít bez B-Frames. Apropo, jak jsem četl, B-Frames je už teď běžná taktika a DivX Alpha i většina moderních a často upgradeovaných playerů nemá potíže číst XviD mající kombinaci KeyFrames+BFrames. Alespoň můj BSPlayer ani RadLight ne.

mR_nEo

• Překladatel
  • Příznivec ČT1
  • **
DVD Ripping Methods
« Odpověď #13 kdy: Listopad 27, 2003, 19:33:13 odpoledne »
Citace: "Chiefak"
Souhlasim, u velkeho mnozstvi DVD se veme Stereo 2.0 a "osidi" se na 5.1, a jeste vsude pisi, ze to ma opravdu prostorovy zvuk  :(  No to je potom 5.1 o nicem. Ale disky se skutecnym 5.1 maji zvuk opravdu vynikajici.

Tak tak. Treba vsechny DVDRipy Star Gate jsou jak ja rikam s "fake AC3" zvukem. Proste tam ten AC3 zvuk je, ale kdyz se clovek koukne do nastaveni, tak source je stejne porad jen Left channel a Right channel. To samy vsechny DVDRipy Futuramy, ale tam se neda moc cekat, ze by v kreslenym seialu byl prostorovej zvuk. I kdyz proc ne...

xF4k3r

• Administrátor
  • Kinofil
DVD Ripping Methods
« Odpověď #14 kdy: Listopad 27, 2003, 20:36:20 odpoledne »
2mjjk: To jsi teda objevil novinku  :lol:  :lol: