Autor Téma: Navrh na zmenu systemu  (Přečteno 1544 krát)

2ge

• Stahovač Titulků
  • *
Navrh na zmenu systemu
« kdy: Říjen 24, 2005, 22:03:21 odpoledne »
Ahojte,

po nejakom case som sa rozhodol, ze musim nieco spravit s tymto bordelom v titulkach. Prezrel som si trosku forum a ako som ocakaval - ludia nadavaju, ze titulky sa nedaju zohnat, uploaderi nadavaju, ze svoje titulky nemaju chut a ani cas vsade uploadovat, resp, ze im rkadnu svoje titulku a premazu credits. Preto som prisiel s novym (dufam) systemom, ktory by toto vsetko riesil.
Taky nacrt som spravil na
http://forum.rulez.sk/viewtopic.php?t=2

zaujma ma, co si ludia o tom myslia, kto by takuto zmenu privital a kto vie co poskytnut. Chcem spravit dokonaly system, ktory by v konecnom dosledku vyzeral tak, ze clovek si pusti film, zavesi sa na to nejaky DS plugin, ten sa connectne na server, vyberie mu tie spravne titulky, ak ich bude viac, ponukne a clovek pozera. Jednoducho dokonalost. A myslim si, ze je to mozne.
Tak si precitajte moje navrhy a dajte vediet, bud na hentom fore, alebo tu

Cesketitulky.com

Navrh na zmenu systemu
« kdy: Říjen 24, 2005, 22:03:21 odpoledne »

Mela

• Kinofil
Navrh na zmenu systemu
« Odpověď #1 kdy: Říjen 25, 2005, 09:40:21 dopoledne »
No to ovšem předpokládá dokonalou databázi s uvědomělými uploadery, kteří budou vždy psát release, velikost filmu apod.
A taky ten DS plugin sám o sobě by musel poznat, jaký release filmu máš k dispozici.

Další problém je v tom, že hodně lidí si rádo čte komentáře k jednotlivým titulkům, aby věděli jestli jsou kvalitní nebo ne. Dost dobře si neumím představit  jak by to za tebe řešil plugin.
   Life is pain, princess. . . . . . anyone who says differently is selling something.

2ge

• Stahovač Titulků
  • *
Navrh na zmenu systemu
« Odpověď #2 kdy: Říjen 25, 2005, 10:02:35 dopoledne »
Citace

No to ovšem předpokládá dokonalou databázi s uvědomělými uploadery, kteří budou vždy psát release, velikost filmu apod.
A taky ten DS plugin sám o sobě by musel poznat, jaký release filmu máš k dispozici.

Ano, toto je svata pravda. Nerozumiem tomu, ked je problem pre uploadera napisat velkost filmu, podla mna je to zakladna vec. Takisto, link na IMDB. S tymito informaciami je uz mozne najst titulky k danemu filmu v 90% (priblizne:). Release by bol plus, ale to pisat nemusia, ale samozrejme ako nepovinny parameter by tam bol (aj nazvy na p2p sietach - nieco ako AKA)

Ten DS plugin by pracoval v podstate na jednoduchom principe - v prvom rade by checkoval velkost filmu, myslim si, ze rozne filmy nie su na bajt presne take iste. Ak by toto nestacilo, pokusil by sa extrahovat meno filmu (zo suboru, pripadne z popisu). Neskor by nebolo zle spravit akysi CRC prvych 10 MB daneho filmu - podla toho by to bolo uplne presne.

Citace

Další problém je v tom, že hodně lidí si rádo čte komentáře k jednotlivým titulkům, aby věděli jestli jsou kvalitní nebo ne. Dost dobře si neumím představit jak by to za tebe řešil plugin.

Toto sa da tiez elegantne vyriesit. Ako som povedal, server by musel byt otvoreny (vsetky relevantne informacie v XML), diskusia sa vedie pre dane konkretne titulky. Tam by sa len poslal pocet komentarov, user by klikol na ten pocet - pripadne linku vedla, a otvoril by sa browser, ak chce vidiet/prispiet commentom.

Zoznam tituliek, ktore su k dispozicii by mohol vyzera takto nejako:

Nazov filmu (rok) (imdb link), nazov releasu (ak je) (pripadne link na nforce), hodnotenie tituliek,  pocet komentarov (link), datum pridania tituliek

myslim, ze clovek by si uz vybral, hm ?

Bhaleck

• Fanoušek Seriálů
  • **
    • http://www.lobo.wz.cz
Navrh na zmenu systemu
« Odpověď #3 kdy: Říjen 25, 2005, 14:33:51 odpoledne »
Komentáře titulků mi na ostatních serverech dost chybí. Snad už se dá datábáze brzo do kupy...

2ge

• Stahovač Titulků
  • *
Navrh na zmenu systemu
« Odpověď #4 kdy: Září 29, 2006, 09:03:43 dopoledne »
priznam sa, ze som aj zabudol, ze som tu nieco taketo pisal, nahodou som natrafil na moj post:)

Web som nakodoval, spustil som 1.4.2006, teraz sa dokoncuje program (uz je v podstate hotovy, testuje sa non public beta, pekne instalacka, chodi na win aj lin), ktory vie vsetko hore co som popisal (hladat, hladat v adresaroch, nahravat na server, stahovat zo serveru), podporuje to hashovanie atd atd. Pri uploade nemusi clovek v podstate nic vyplnat, ak ma vsetko dobre nastavene...no nic, mate sa na co vsetci tesit, ako som povedal, chce to zmenu systemu a tu som spravil :)
O uspesnosti mojho projektu mozem povedat len tolko, ze to musim dat na lepsi server, lebo tento mi uz nestiha, za den je 150.000 pageviews, 20.000 uniqs a ono to ide stale hore...

Takze dakujem vsetkym, ktori ma podporovali a budu podporovat:)

jaj a samozrejme som skoro zabudol URL: co ine nez www.opensubtitles.org :)