Autor Téma: X-Men 3... sakra zklamání  (Přečteno 782 krát)

ChewieDC1

• Stahovač Titulků
  • *
X-Men 3... sakra zklamání
« kdy: Květen 12, 2006, 14:27:00 odpoledne »
Inu, dalo se to čekat, když skvělou sérii přebral obyčejný rutinér. Jsem přesvědčen, že takhle silné postavy nemůže odrovnat skoro nikdo, i kdyby točil X3 Zdeněk Troška (možná Uwe Boll by je zabil, pravda). Takže naprostá sračka to rozhodně není. Je to pořád nadprůměr, ale nejhorší díl ze série bezpochyby. Brett Ratner potvrdil veškerá zlá očekávání, že je to naprostý rutinér bez invence. Pryč jsou zajímavé scény, ve kterých hlas Xaviera popisuje běh školy a do toho vidíme hezky sestříhané záběry, co se v ní děje. Pryč je Xavierova informace o evolučních skocích a záběr na Dark Phoenix ve vodě. Tady je všechno tak nějak standardně uhlazené.

Scénář ujde, skutečně je to finální epická bitva, ale je to všechno tak krátké (99 minut i s titulky), že si to ani pořádně neužijete. Ratner naprosto zabíjí potencionálně velmi silné scény (Magneto a Mystique mě mrzí ze všeho nejvíc, škoda je také naprosto dementně odrovnaného Cyclops/Phoenix). Wolverine má pár svých momentů, ale například jeho "rage stage" je naprosto nezajímavé. Když ve dvojce napadl Stryker školu a Wolverine šel kydlit vojáky, zvedalo mě to ze židle. Tady jsem si říkam... hm, dobrý no. A co? Nové postavy mají hrozně málo prostoru (to tam dávali Angela jen proto, aby dokázali, že umí na počítači vytvořit realisticky vypadající křídla?).

Ke kladům. Storm je skvělá a mnohem víc se prosazuje, Beast je také moc dobrý, ale proč Ratner trochu víc nevyužil jeho přemýšlení nad "lékem"? Ze začátku je to tak trošku rozervaná postava, která neví, zda ho nevyužít a pak se na to najednou úplně zapomene. Bez vysvětlení. Dark Phoenix je skutečně... dark. Magneto je mnohem víc badass než v předchozích dílech (je to klad nebo zápor, těžko říct), vizuální efekty jsou bezesporu prvotřídní.

Vzhledem k tomu, že považuji X-Men 1 & 2 za nejlepší comicsová adaptace vůbec, jsem velmi zklamaný. Ale jak říkám, dalo se to čekat.

P.S. - počkejte si až do skončení závěrečných titulků! (prý poslední díl, pche)

Cesketitulky.com

« kdy: Květen 12, 2006, 14:27:00 odpoledne »

clericuzio

• Stahovač Titulků
  • *
    • http://class.profitux.cz
« Odpověď #1 kdy: Srpen 10, 2006, 10:53:29 dopoledne »
Hezká recenze, ale rozhodně s tebou nesouhlasím. Asi máš nějakou averzi na Bretta Ratnera, nebo co... Serie X-men je nejlepší komiksová adaptace, na tom se shodneme, ale já mám spíš pocit, že graduje. Po dobré jedničce, přichází výborná dvojka, a "nakonec" excelentní trojka. Těším se na další díl...